designed by: PMBLouis
GPS: 48°55'50.577"N, 17°44'33.43"E
nyní se můžete stát fanoušky Březovského léta i na Facebooku a to na stránce: "Březovské léto".
 
 

Březovské léto 2009

Březovské léto 2009Hosté festivalu Březovské léto 2009:

SVATÝ PLUK


Rockový sbor Svatý Pluk byl zalo
žen v roce 1995 z podnětu studentů Gymnázia v Uherském Hradišti jako recese na tamější dlouho trvající sbor Svatopluk, který zpívá skladby klasického charakteru. Sbormistrem se stal Jan Gajdošík, učitel hudební nauky a korepetitor na Základní umělecké škole a Gymnáziu v Uherském Hradišti. V současné době tvoří sbor asi 40 nadšenců, včetně samotného „Otce Pluka" Jana Gajdošíka. Jejich repertoár čítá přes 170 hitů z let šedesátých a sedmdesátých. Základnou sboru je Gymnázium v Uherském Hradišti, kde sbor vznikl a dodnes pravidelně dvakrát týdně zkouší.

více na: www.svatypluk.comJI
ŘÍ ČERNÍČEK

Ji
ří Černíček, písničř z Uherského Hradiště zpívá a hraje na kytaru písně svých oblíbených autorů z české a anglo-americké folkové a rockové oblasti. Vystupuje v Uh. Hradišti a okolí s celovečerním i kratším, převážně poslechovým programem. Současně také vystupuje společně s kytaristou a zpěvákem J. Vovákem pod názvem Jura&JURA.

více na: cernicek-folkrock.ic.cz/


SPJEVULENKY

Spjevulenky. Dív
čí sborek, folklorní soubor (je vůbec nutné takovéto zařazení?...). Nebudu tady psát o tom, jak dlouho Spjevulenky na Březové existují a jak dlouho, což je podstatnější, na Březové působí, nebudu psát ani o tom, na které regiony se Spjevulenky soustřeďují, kterou oblast zpracovávají (to mi přijde úplně nesmyslné), nebudu psát o členech, i když ti by možná za tu zmínku stáli. Chci nastínit smysl existence Sjevulenek. Smysl, který neustále hledám (tento text je tedy spíše jakýmsi zápisem v mém deníku, zachycením mého vlastního vývoje). 

autor: Kate
řina Gorčíková, především Březovanka


více na: spjevulenky.webgarden.cz

Další vystupující:

 

STRAIGHT BLUES

Bluesová kapela.


KUMPÁNI

Folkrocková kapela z Uherského Hradišt
ě.

více na: kumpani.7x.cz


Zdenál z Vrahovic

Geniální harmoniká
ř a moderátor Březovského léta.


Je nás moc

více na: jenasmoc.7x.cz/


Wetesch

Rocková kapela.


více na: www.wetesh.cz

Fotky z akce: